Indeks: Buty X250 Fluo

Marka: ART.MAS

Buty X250 FLUO

Półbut, cholewka wykonana z materiałów tekstylnych. Miękka podeszwa. Elementy w kolorze zielonym fluorescencyjnym

Cena 59,99 zł
Więcej
Dostawa w ciągu 1 - 3 dni
Wszystkie bestsellery
  • Przelewy24

    Przelewy24

Aktywne filtry

Indeks: 1-04-420-27-22

Kurtka robocze letnia Spawalnicza odblaskowa Multi Pro 6 w 1

Multi Pro 6 w 1 to odpowiedni produkt do każdego rodzaju pracy. Odzież 6 w 1 spełnia 6 norm:  antyelektrostatyczna  kwasoodporna  trudnopalna  spawalnicza  odporna na działanie łuku elektrycznego  widzialność w klasie 2

Cena 439,99 zł
Więcej
Dostawa w ciągu 1 - 2 dni

Odzież ochronna musi zapewniać pracownikowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jednym z jej zadań jest osłanianie jego ciała przed wysoki temperaturami czy iskrami, zapobieganie oparzeniom oraz przegrzaniu. Służą temu ubiory i akcesoria trudnopalne.

Bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze, co regulują również przepisy prawa. Odzież ochronna BHP pomaga pracodawcom wywiązać się z obowiązków dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest niezbędna wszędzie tam, gdzie wymagana jest ochrona przed substancjami chemicznymi, wysoką temperaturą, wodą czy też zanieczyszczeniami. Osłonę przed wysoką temperaturą, a także iskrami czy wyładowaniami elektrostatycznymi zapewnia odzież trudnopalna.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu – dlaczego warto inwestować w odzież trudnopalną?

Wysokie - nieraz ekstremalne - temperatury, gorące substancje, ogień, iskry, wyładowania elektrostatyczne i im podobne warunki panujące w wielu miejscach pracy, zwłaszcza w przemyśle, generują liczne zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników. Mogą prowadzić do przegrania, poparzeń lub powodować inne obrażenia. Aby im zapobiec, trzeba nosić odzież trudnopalną. Do tej kategorii zaliczają się: kombinezonykurtkispodniekoszule i różne akcesoria.

Ognioodporne, trudnopalne ubrania wykonane są przede wszystkim z bawełny wzbogaconej dodatkiem antystatycznej nici. Najistotniejszą jednak ich cechą jest zwiększona gramatura materiału oraz jego wzmocniona struktura. Główną zaletą tej odzieży jest to, że zapewnia ona pracownikowi ochronę przed przegrzaniem, wywołanymi gorącem obrażeniami oraz iskrami, które też mogą powodować liczne zagrożenia. Odpowiednio dobrany strój trudnopalny to niezbędny element wyposażenia spawaczy, ale też pracowników branży elektrycznej, elektronicznej i energetycznej, nie wspominając o robotnikach zatrudnionych w hutach oraz innych zakładach przemysłu ciężkiego.

W odzież trudnopalną warto zainwestować, żeby spełnić surowe normy BHP, a także podnieść poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Ubrania spawalnicze – krótki przegląd najważniejszych właściwości

Odzież trudnopalna jest konieczna do zastosowania przy wykonywaniu między innym prac spawalniczych. Dlatego powinna posiadać określone właściwości.

Materiały, z jakich wykonano ubrania spawalnicze, muszą odznaczać się wysoką jakością, wytrzymałością oraz trwałością. Ich nadrzędną funkcją jest przecież zagwarantowanie doskonałej ochrony ciała, osłaniając je przed iskrami, gorącem, ogniem czy wyładowaniami elektrycznymi. Inną ich cechą musi być odpowiedni poziom trwałości, przekładającej się na odporność na uszkodzenia. Taka wytrzymałość przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywania pracy, ale też poprawia jej komfort. Ubrania nie podrą się przy byle okazji, można w nich pracować nawet w bardzo trudnych warunkach - zawsze się sprawdzą. Pracownik zakładu, gdzie panują wysokie temperatury, będzie miał zagwarantowany komfort termiczny i bezpieczeństwo, co pozytywnie przełoży się na ochronę zdrowia i życia. Wzrośnie wydajność pracy, która wynika m.in. z odpowiedniego komfortu, w tym termicznego.

Co ważne, materiały, z jakich wykonano ubrania spawalnicze i ogólnie trudnopalne, muszą być antystatyczne, co oznacza właściwość eliminacji lub ograniczenia elektryzowania się ciał stałych.

Odzież antystatyczna - ochrona dopasowana do Twojej branży

Odzież ochronna trudnopalna i antystatyczna musi być dopasowana do konkretnej branży. Inne wymogi stoją przed ubiorem hutników, elektryków, spawaczy, itd. Dlatego też odzież należy dobierać pod kątem spełniania wymogów prawnych przewidzianych dla danego sektora przedsiębiorczości, gramatury materiału, kolorystyki oraz konkretnego miejsca pracy, w jakim będzie użytkowana - tzn. oczywiście panujących tam warunków.

W dokonaniu właściwego wyboru z pewnością pomoże szeroka oferta sklepu Dawpol, w którym można nabyć każdy rodzaj specjalistycznej odzieży roboczej oraz wszelkiego rodzaju akcesoria niezbędnie w miejscu pracy, służące przestrzeganiu norm BHP i zapewnieniu bezpiecznych warunków wykonywania obowiązków zawodowych. Przykładowo, obok typowych ubrań trudnopalnych, w ofercie hurtowni Dawpol znaleźć można specjalistyczne kombinezony, takie jak kombinezony przeciwpożarowe czy kombinezony antyelektrostatyczne. Zapewniają one nie tylko maksymalne bezpieczeństwo, ale także wygodę podczas wykonywania prac.

Ubranie robocze niepalne – odkryj szeroką gamę produktów dla Twojego bezpieczeństwa

Gama ubrań roboczych niepalnych oferowana przez Dawpol BHP jest bardzo szeroka. Każdy klient znajdzie produkt dla siebie, w różnych przedziałach cenowych. Pamiętać należy, że nawet ubiory tańszych marek odznaczają się wysoką jakością i trwałością, a co najważniejsze, spełniają wszelkie normy BHP i gwarantują pełną zgodność z przepisami.

Często zadawane pytania

Dlaczego odzież trudnopalna jest tak ważna w Twoim miejscu pracy?

Odzież trudnopalna zapewnia ochronę przed ekstremalnymi temperaturami, iskrami i wyładowaniami elektrostatycznymi. Te warunki mogą występować w wielu branżach, w tym w przemyśle, elektrotechnice i spawalnictwie. Ubierając odzież trudnopalną, zabezpieczasz swoje ciało przed oparzeniami i przegrzaniem, chroniąc swoje zdrowie i życie. To niezbędny element wyposażenia dla każdego, kto pracuje w warunkach zagrożenia ogniem.

Gdzie mogę znaleźć najwyższej jakości odzież antystatyczną i trudnopalną?

Jeśli poszukujesz najwyższej jakości odzieży trudnopalnej i antystatycznej, sklep DawpolBHP jest doskonałym wyborem. Oferujemy szeroki asortyment produktów, w tym ubrania spawalnicze, które doskonale chronią przed iskrami, gorącem i wyładowaniami elektrycznymi. Nasza odzież ochronna jest dopasowana do specyficznych wymogów różnych branż, a każdy produkt spełnia surowe normy BHP.

Jakie są najważniejsze właściwości ubrań roboczych niepalnych?

Ubrania robocze niepalne powinny charakteryzować się wytrzymałością, trwałością i jakością. Muszą zapewniać ochronę przed wysokimi temperaturami, iskrami i wyładowaniami elektrostatycznymi, a także być antystatyczne. W sklepie DawpolBHP oferujemy szeroki wybór takiej odzieży, zapewniającej komfort i bezpieczeństwo pracy. Bez względu na branżę, mamy ubranie robocze idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.