Indeks: Buty X250 Fluo

Marka: ART.MAS

Buty X250 FLUO

Półbut, cholewka wykonana z materiałów tekstylnych. Miękka podeszwa. Elementy w kolorze zielonym fluorescencyjnym

Cena 59,99 zł
Więcej
Dostawa w ciągu 1 - 3 dni
Wszystkie bestsellery
  • Przelewy24

    Przelewy24
Kurtki trudnopalne

Kurtki trudnopalne

Aktywne filtry

Indeks: 1-04-420-27-22

Kurtka robocze letnia Spawalnicza odblaskowa Multi Pro 6 w 1

Multi Pro 6 w 1 to odpowiedni produkt do każdego rodzaju pracy. Odzież 6 w 1 spełnia 6 norm:  antyelektrostatyczna  kwasoodporna  trudnopalna  spawalnicza  odporna na działanie łuku elektrycznego  widzialność w klasie 2

Cena 439,99 zł
Więcej
Dostawa w ciągu 1 - 2 dni

Podczas pracy w trudnych warunkach, kiedy ciału narażone jest na takie czynniki jak wysokie temperatury, niezbędna jest odpowiednia odzież robocza. Kurtki trudnopalne świetnie chronią przed oparzeniami czy przegrzaniem.

Głównym zadaniem odzieży ochronnej roboczej BHP, jak również butów roboczych BHP i środków ochrony osobistej, jest zapewnienie pracownikowi odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Kwestię tę regulują przepisy prawa i normy BHP. Przykładowo, przed wysokimi temperaturami, oparzeniami, przegrzaniami, iskrami oraz szkodliwymi substancjami chemicznym chroni odzież trudnopalna. Zaliczamy do niej: kurtki trudnopalnespodnie trudnopalnerękawice robocze trudnopalne, kombinezony, itd.

Kurtki trudnopalne – najwyższej jakości materiały chroniące przed ogniem

Wysokie temperatury, ogień, iskry, wyładowania elektrostatyczne, szkodliwe substancje chemiczne... - takie właśnie, niebezpieczne dla zdrowia i życia warunki panują w licznych miejscach pracy, zwłaszcza w przemyśle. Pracownicy narażeni bywają na przegrzania, poparzenia lub inne obrażenia wywołane gorącem czy płomieniami. Na szczęście, kurtki trudnopalne skutecznie zwiększają poziom bezpieczeństwa oraz komfortu pracy nawet w ekstremalnych warunkach.

Ognioodporne kurtki wykonane są przede wszystkim z bawełny wzbogaconej dodatkiem substancji niewrażliwych na wysokie temperatury substancji oraz antystatycznej nici. Ochronę ciała przed ogniem i gorącem zapewnia przede wszystkim zwiększona gramatura materiału oraz jego wzmocniona struktura. Odpowiednio dobrana kurtka trudnopalna to niezbędny element wyposażenia wszystkich osób, które w miejscu swojej pracy narażone są na kontakty z ogniem, wysokimi temperaturami, wyładowaniami elektrycznymi, iskrami oraz szkodliwymi substancjami.

Kurtki niepalne – bezpieczeństwo i zgodność z normami BHP

Szeroki wybór kurtek niepalnych oraz wszelkich innych elementów odzieży roboczej i akcesoriów BHP oferuje sklep Dawpol BHP. Wszystkie produkty spełniają surowe wymagania norm oraz certyfikatów, takich jak PN-EN ISO 20471, PN-EN 343 czy PN-EN 381-5. Oznacza to, że gwarantują możliwie najwyższy poziom ochrony. Kurtki dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu łatwo je dopasować do specyfiki danego zawodu i zwyczajów w zakładzie pracy.

Kurtki ochronne trudnopalne – niezawodna ochrona bez względu na porę roku

Kurtki trudnopalne, oprócz ochrony przez gorącem, ogniem, iskrami, wyładowaniami czy niebezpiecznymi substancjami, powinny zapewniać także wygodę oraz komfort termiczny, niezależnie od warunków atmosferycznych i pory roku. Dlatego też dostępne są modele kurtek ochronnych trudnopalnych letnich oraz zimowych. Świetnie chronią zarówno przed wysokimi, jak i niskimi temperaturami. Sprawdzają się one w każdych warunkach, są wytrzymałe, odporne na zużycie i uszkodzenia. Gwarantują nie tylko wysoki poziom bezpieczeństwa, lecz także długotrwałą, niezawodną i bezproblemową eksploatację.

Kurtki antyelektrostatyczne - profesjonalna odzież dla pracowników przemysłowych

Ażeby odzież trudnopalna odpowiednio pełniła swoją funkcję, powinna być antystatyczna, czyli wykonana z materiałów o właściwości eliminacji lub ograniczenia elektryzowania się ciał stałych.

Kurtki antyelektrostatyczne, zgodnie z obowiązującymi normami, powinny być stosowane we wszystkich strefach, które są zagrożone wybuchem, a także w miejscach, gdzie występują mieszaniny oparów i gazów zaliczanych do grup wybuchowych II A oraz II B. Poza tym, należy je nosić we wszystkich miejscach pracy, w jakich następuje częsty i długotrwały kontakt z urządzeniami elektrycznymi. Odzież za zapewnia bowiem ochronę przed silnymi ładunkami elektrycznymi, wyładowaniami czy iskrami.

Profesjonalnie wykonane kurtki antyelektrostatyczne sprawdzą się zatem w licznych zakładach przemysłowych. Oprócz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa pracownika, poprawiają też komfort pracy. Są wygodne, łatwe w dopasowaniu do sylwetki i wyposażone w liczne kieszenie, umożliwiające łatwe rozlokowanie narzędzi i potrzebnych akcesoriów czy przedmiotów osobistych.

Kurtki chroniące przed iskrami - niezbędna odzież BHP w branży metalowej

Pracownicy branży metalowej praktycznie każdego dnia mają kontakt z iskrami, na przykład podczas cięcia, spawania, szlifowania i obrabiania materiałów. Iskry mogą powodować obrażenia, ale też spowodować pożar pyłów metalurgicznych. Dlatego też ogromnie istotną funkcją kurtek trudnopalnych i - w ogóle odzieży ognioodpornej - jest ochrona przed iskrami. Kurta osłaniająca ciało przed iskrami nie tylko podwyższa poziom bezpieczeństwa, ale też przyczynia się do zwiększenia komfortu. Iskry, nawet, jeśli same w sobie nie są niebezpieczne, zaliczone być mogą do czynników uciążliwych. Stosowanie kurtki trudnopalnej sprawia, że po prostu nie przeszkadzają one w pracy, a w razie wypadku ryzyko odniesienia spowodowanych nimi obrażeń znacząco maleje.

Często zadawane pytania

Czym różnią się kurtki trudnopalne od zwykłych kurtek roboczych?

Kurtki trudnopalne, zwane również kurtkami niepalnymi, wykonane są ze specjalnych materiałów odpornych na ogień i wysokie temperatury. Charakteryzują się one większą gramaturą i wzmocnioną strukturą, co zapewnia ochronę przed przegrzaniem, iskrami czy szkodliwymi substancjami chemicznymi. Prawidłowo dobrana kurtka trudnopalna stanowi niezbędny element wyposażenia dla osób pracujących w warunkach narażenia na wysokie temperatury i iskry.

Jakie kurtki trudnopalne mogę znaleźć w ofercie sklepu DawpolBHP?

W ofercie sklepu DawpolBHP znajdziesz szeroki wybór kurtek trudnopalnych, które spełniają surowe wymagania norm BHP, takie jak PN-EN ISO 20471, PN-EN 343, czy PN-EN 381-5. Oferujemy kurtki ochronne trudnopalne dostosowane do różnych pór roku - zarówno letnich, jak i zimowych, które zapewniają komfort termiczny i ochronę niezależnie od warunków atmosferycznych. Wszystkie nasze kurtki dostępne są w różnych kolorach, co ułatwia ich dopasowanie do specyfiki danego zawodu.

Czy kurtki trudnopalne oferowane przez sklep DawpolBHP zapewniają ochronę przed ładunkami elektrycznymi?

Tak, w naszej ofercie znajdziesz kurtki antyelektrostatyczne, które, oprócz ochrony przed ogniem i iskrami, zabezpieczają również przed ładunkami elektrycznymi. Kurtki te są zgodne z normami obowiązującymi w strefach zagrożonych wybuchem, gdzie występują mieszaniny oparów i gazów. Zapewniają one nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort pracy dzięki łatwemu dopasowaniu do sylwetki i licznych kieszeniom, które umożliwiają przechowywanie narzędzi i innych niezbędnych przedmiotów.

Kurtki trudnopalne

Kurtki trudnopalne