Indeks: Buty X250 Fluo

Marka: ART.MAS

Buty X250 FLUO

Półbut, cholewka wykonana z materiałów tekstylnych. Miękka podeszwa. Elementy w kolorze zielonym fluorescencyjnym

Cena 59,99 zł
Więcej
Dostawa w ciągu 1 - 3 dni
Wszystkie bestsellery
  • Przelewy24

    Przelewy24
Kurtki ostrzegawcze zimowe

Kurtki ostrzegawcze zimowe

Aktywne filtry

Praca w zimowych warunkach wymaga odpowiedniej odzieży. Musi nas ona chronić nie tylko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale też zapewniać komfort, praktyczność, a przede wszystkim bezpieczeństwo.

Zima kojarzy się nam ze śniegiem, mrozem, wilgocią, często też porywistym, lodowatym wiatrem. Praca w takich warunkach jest ciężka. A z powodu takich czynników jak ograniczona widoczność, bywa również niebezpieczna. Dlatego potrzebna jest odpowiednia odzież robocza BHP, zwłaszcza kurtka.

Kurtki ostrzegawcze ocieplane

Zimą dni są krótkie, szybko zapada noc. Dodatkowo widoczność często jest ograniczona przez czynniki atmosferyczne, takie jak wysoki stopień zachmurzenia, śnieżyce czy opady śniegu z deszczem. Praca na zewnątrz w takich warunkach wymaga więc odpowiedniej odzieży, dzięki której pracownik będzie lepiej widoczny, a przez to mniej narażony przykładowo na potrącenie przez przejeżdżający pojazd. Powinna ona również zapewnić odpowiedni komfort termiczny, czyli chronić przed niskimi temperaturami.

Z zadania tego świetnie wywiązują się kurtki ocieplane ostrzegawcze oraz inne elementy odzieży ocieplanej. Dzięki systemowi odblasków i materiałom w jaskrawych kolorach, pracownik odziany w taką kurtkę jest łatwy do zauważenia z dużej odległości, nawet po zapadnięciu zmroku lub wśród padającego gęsto śniegu. Dlatego odzież taka jest wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia drogowców, budowlańców oraz wszystkich innych osób pracujących na zewnątrz zimą.

Dzięki ociepleniu kurtki zapewniają odpowiedni komfort termiczny nawet przy niskich temperaturach. Można więc pracować w nich w bardzo trudnych warunkach.

Kurtki ostrzegawcze ocieplane dla drogowców i budowlańców - bezpieczeństwo i komfort pracy

Główną rolą kurtek ostrzegawczych ocieplanych jest zapewnienie, by pracownik był widoczny z daleka. Z jednej strony gwarantują to jaskrawe, np. żółte bądź pomarańczowe, barwy odzieży, za sprawą których ubrany w nią człowiek odcina się od otoczenia. Z drugiej, liczne odblaski odbijają światło, dzięki czemu pracownik w takiej kurtce może zostać z odległości co najmniej stu pięćdziesięciu metrów dostrzeżony przez kierowcę przejeżdżającego pojazdu, co jest najlepszą metodą zapobieżenia wypadkowi, zwłaszcza po zmroku lub w sytuacji, kiedy pogoda ogranicza widoczność. Dlatego też kurtki ostrzegawcze ocieplane są niezbędne drogowcom oraz pracownikom budowy, aczkolwiek sprawdzą się też w innych branżach.

Poza tym, wszystkie robocze kurtki gwarantują wysoki poziom komfortu pracy. Są bardzo wygodne, wersje zimowe dzięki dodatkowemu ociepleniu chronią przed mrozem, śniegiem i porywistym wiatrem, a letnie nadają się do pracy również w wyższych temperaturach. Wyposażone są w liczne kieszenie, dzięki którym można z łatwością rozmieścić potrzebne narzędzia i inne przedmioty. Zamki błyskawiczne i systemy regulacji ułatwiają dopasowanie odzieży do sylwetki.

Kurtki robocze zimowe ocieplane - obowiązkowy element zimowego wyposażenia

Kurtki robocze zimowe ocieplane spełniają wymagania norm bezpieczeństwa oraz mają certyfikaty, takie jak: PN-EN ISO 20471, PN-EN 343 czy PN-EN 381-5. Wykonane zostały z materiałów wysokiej jakości, m.in. poliestru, bawełny oraz materiałów odblaskowych, które zapewniają widoczność pracowników w trudnych warunkach. Z kolei dokonała izolacja termiczna sprawia, że chronią one przed mrozem, stanowiąc niezbędny element zimowego wyposażenia pracownika. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce można łatwo dobrać kurtkę odpowiednią do specyfiki danego zawodu i zwyczajów w zakładzie pracy.

Kurtki robocze odblaskowe zimowe – bezpieczeństwo w pracy i skuteczna ochrona w mroźne dni

Bezpieczeństwo w pracy, skuteczna ochrona przed mrozem, wiatrem i śniegiem to niepodważalne zalety odblaskowych kurtek ocieplanych zimowych. Spełniają wszelkie normy BHP, a do tego odznaczają się wysoką jakością. Warto postawić na odzież renomowanych producentów, takich jak Softshell czy Portwest. Znakomicie sprawdzą się one w pracy przy drodze, na budowie oraz we wszystkich innych branżach, w jakich zapewnienie bezpieczeństwa pracownikowi jest priorytetem.

Często zadawane pytania

Czy kurtki ostrzegawcze ocieplane są odpowiednie dla drogowców i budowlańców?

Tak, kurtki ostrzegawcze ocieplane są idealne dla drogowców i budowlańców. Dzięki jaskrawym kolorom i odblaskom pracownik jest łatwo widoczny, co zwiększa bezpieczeństwo. Dodatkowo ocieplenie zapewnia komfort termiczny w mroźne dni.

Czy kurtki robocze zimowe ocieplane są odpowiednie do pracy na zewnątrz w zimie?

Zdecydowanie tak. Kurtki robocze zimowe ocieplane są niezbędne dla pracowników pracujących na zewnątrz w zimie. Oferują one ochronę przed mrozem, śniegiem i porywistym wiatrem, a także zapewniają widoczność dzięki odblaskom.

Czy kurtki robocze odblaskowe zimowe są bezpieczne i komfortowe?

Tak, kurtki robocze odblaskowe zimowe spełniają wszystkie normy BHP, zapewniając bezpieczeństwo w pracy. Dodatkowo są one wygodne i skutecznie chronią przed mrozem, co czyni je idealnym wyborem na zimowe dni.

Kurtki ostrzegawcze zimowe

Kurtki ostrzegawcze zimowe