Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 3,00 zł

Powleczenie

Powleczenie

Indeks: Buty X250 Fluo

Marka: ART.MAS

Buty X250 FLUO

Półbut, cholewka wykonana z materiałów tekstylnych. Miękka podeszwa. Elementy w kolorze zielonym fluorescencyjnym

Cena 59,99 zł
Więcej
Dostawa w ciągu 1 - 3 dni
Wszystkie bestsellery
  • Przelewy24

    Przelewy24
Rękawice drelichowe

Rękawice drelichowe

Aktywne filtry

Ochrona dłoni podczas pracy fizycznej - zarówno profesjonalnej, jak też amatorskiej - jest nieodzowna. Dlatego dobre rękawice robocze są konieczne czy to podczas wykonywania obowiązków zawodowych, czy to w domu lub ogrodzie. Coraz popularniejsze są produkty z drelichu sprawdzające się zwłaszcza w suchym środowisku pracy.

Odzież robocza BHP chroni ciało pracownika przed szkodliwymi warunkami, jakie mogą panować w miejscu pracy: wysokimi bądź niskimi temperaturami, substancjami chemicznymi, wyładowaniami elektrostatycznymi, olejami i smarami, iskrami i wieloma innymi czynnikami niebezpiecznymi dla zdrowia i życia. Musi zatem spełniać wymagania BHP oraz być dostosowana do warunków w środowisku pracy. Powinna też ona gwarantować wysoki poziom wygody i ergonomii. Jest potrzebna p=do wykonywania obowiązków zawodowych, ale przydaje się również w domu i ogrodzie. Do odzieży roboczej zaliczają się między innymi rękawice robocze, wśród których wyróżnić można rękawice chemoochronne oraz modele z nakropieniem.

Rękawice drelichowe – bezpieczeństwo i pełna swoboda ruchu dla najbardziej wymagających

Do najpopularniejszych rękawic roboczych zaliczają się rękawice z drelichu. Materiał ten to rodzaj mocnej, grubej, pół-lnianej lub lnianej tkaniny. Bardzo często wykorzystywany jest do produkcji odzieży roboczej ochronnej, w tym oczywiście rękawic. Drelichowe rękawice wytworzone są z samej tej tkaniny, bądź z drelichu z domieszką syntetyku.

Skąd bierze się popularność rękawic drelichowych? Głównie stąd, że idealnie sprawdzają się one podczas w zasadzie każdej pracy w suchym środowisku, wymagającej czucia w palcach oraz swobody ruchu. Rękawice tego typu nie stanowią zabezpieczenia dłoni przed poważnym uszkodzeniem, ale chronią je przed otarciami i zabrudzeniem. Klasyfikują się do kategorii I środków ochrony indywidualnej najmniejszego ryzyka. Mowa tu o podstawowych modelach rękawic drelichowych, gdyż na rynku dostępne są także odmiany wzmocnione innymi, odporniejszymi materiałami. Rękawice drelichowe można też wkładać pod inne, bardziej odporne i profesjonalne modele.

W hurtowni Dawpol BHP dostępna jest szeroka oferta rękawic roboczych różnego typu, spełniających wymogi profesjonalistów ze wszystkich branż. Spełniają one polskie i europejskie normy BHP oraz posiadają certyfikaty jakości.

Rękawice z drelichu – niezastąpiony sprzęt ochronny dla prac w suchym środowisku

Rękawice drelichowe przeznaczone są do wykonywania różnych prac w suchym środowisku. Doskonale chronią dłonie pracownika przed:

- czynnikami mechanicznymi powodującymi powierzchowne skutki;

- detergentami o słabym i łatwo odwracalnym działaniu;

- wysoką temperaturą i zagrożeniami wynikającymi z używania przedmiotów o temperaturze do 50 stopni Celsjusza;

- uderzeniami oraz drganiami niepowodującymi trwałego uszkodzenia ciała.

Rękawice takie stanowią zatem sprzęt ochronny niezastąpiony podczas wielu profesjonalnych zajęć, a także przy wykonywaniu codziennych prac domowych i ogrodowych. Podczas pracy w niskich temperaturach świetnie sprawdzają się rękawice drelichowe ocieplane, które gwarantują znakomity komfort termiczny.

Rękawice drelichowe do pracy gospodarczej, porządkowej, budowlanej

Zastosowanie rękawic drelichowych jest szerokie - to zresztą kolejny powód ich wysokiej popularności. Doskonale sprawdzają się one m.in. podczas wykonywania prac ogólnobudowlanych, gospodarczych i porządkowych, jak również innych prac mechanicznych czy pomocniczych, zwłaszcza w środowisku niezagrażającym dłoniom. Zadowoleni z nich będą też pracownicy transportu i spedycji. Wygoda zapewniana przez te rękawice sprawia, że znacząco pomagają one przy porządkach, remontach lub naprawach, a także podczas różnego rodzaju zajęć ogrodniczych. Dla bardziej wymagających pracowników przewidziano rękawice drelichowe z nakropieniem, czyli dodatkami z innych materiałów, które zwiększają przyczepność, pozwalając wygodniej chwytać i przenosić różne przedmioty, a także poprawiają odporność rękawicy oraz ochronę dłoni.

Rękawice drelichowe wzmacnianie skórą – solidne wsparcie w codziennych zdaniach

Liczne prace wymagają solidnej ochrony dłoni. W ich przypadku niezastąpione są rękawice skórzane, zabezpieczające ręce przed obrażeniami mechanicznymi, wysokimi lub niskimi temperaturami, potencjalnie niebezpiecznymi substancjami czy też wyładowaniami elektrostatycznymi. Często korzystają z nich profesjonaliści. Jednakże w codziennych zadaniach wymagających zwiększonej ochrony dłoni doskonale sprawdzą rękawice drelichowe wzmocnione skórą. Są one znacznie wytrzymalsze niż wykonane z samego drelichu, gwarantują zatem wyższy poziom bezpieczeństwa i okazują się solidnym wsparciem podczas wykonywania codziennych czynności fizycznych. Zapewniają jednak swobodę ruchów, dzięki czemu okazują się idealnym rozwiązaniem do domu, ogrodu oraz niejednego miejsca pracy zawodowej.

Często zadawane pytania

Czy rękawice drelichowe są odpowiednie do pracy w suchym środowisku?

Tak, rękawice drelichowe są idealne do pracy w suchym środowisku. Są one wytrzymałe i chronią dłonie przed otarciami i zabrudzeniem, a jednocześnie zapewniają swobodę ruchów i czucie w palcach.

Gdzie mogę kupić rękawice drelichowe do pracy gospodarczej?

Jeśli szukasz rękawic drelichowych do pracy gospodarczej, sklep DawpolBHP jest doskonałym miejscem. Oferujemy szeroki wybór rękawic, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości.

Czy oferujecie rękawice drelichowe wzmacniane skórą?

Tak, w DawpolBHP oferujemy rękawice drelichowe wzmacniane skórą. Są one wyjątkowo wytrzymałe i zapewniają dodatkową ochronę podczas wykonywania zadań wymagających większej ochrony dłoni.

Rękawice drelichowe

Rękawice drelichowe