Indeks: Buty X250 Fluo

Marka: ART.MAS

Buty X250 FLUO

Półbut, cholewka wykonana z materiałów tekstylnych. Miękka podeszwa. Elementy w kolorze zielonym fluorescencyjnym

Cena 59,99 zł
Więcej
Dostawa w ciągu 1 - 3 dni
Wszystkie bestsellery
  • Przelewy24

    Przelewy24
Rękawice ocieplane

Rękawice ocieplane

Aktywne filtry

Bezpieczeństwo naszych dłoni i ich wygoda to bardzo ważne kwestie w miejscu pracy. Dlatego też odpowiedniej jakości rękawice ochronne są niezbędnym elementem odzieży roboczej. Potrzebne są zwłaszcza wówczas, gdy obowiązki zawodowe wykonywać trzeba w niskich temperaturach.

Odzież robocza BHP ma za zadanie chronić ciało pracownika przed szkodliwymi warunkami, jakie mogą panować w miejscu pracy: wysokimi bądź niskimi temperaturami (w tych drugich świetnie sprawdza się odzież robocza ocieplana), substancjami chemicznymi, wyładowaniami elektrostatycznymi, olejami i smarami, iskrami i wieloma innymi czynnikami niebezpiecznymi dla zdrowia i życia. Musi zatem spełniać wymagania BHP oraz być dostosowana do warunków w danym miejscu pracy. Powinna też ona gwarantować wysoki poziom wygody i ergonomii. Do odzieży roboczej zaliczają się między innymi rękawice robocze, a także buty.

Rękawice ocieplane – ochrona przed zimnem i mrozem podczas pracy w niskiej temperaturze

Praca w niskich temperaturach jest bardzo trudna - łatwo chociażby stracić czucie w palcach - a może być wręcz niebezpieczna, jeśli wystąpią odmrożenia. Tymczasem ochrona dłoni jest jednym z najważniejszych zadań z zakresu BHP, toteż nie wolno jej pod żadnym pozorem bagatelizować. Dlatego niezbędne jest stosowanie odpowiedniej odzieży roboczej, w tym rękawic ocieplanych. Chronią one dłonie pracownika przed szkodliwymi działaniami otoczenia w miejscu pracy oraz warunkami atmosferycznymi - w tym wypadku mrozem. Zapewniają osłonę części lub całości ręki - w zależności od modelu. Są odporne na ścieranie i rozdarcia. Co ważne, nosząc je, pracownik sprawność manualną dłoni i palców, gdyż rękawice nie mogą krępować ruchów. Może zatem wygodnie i bezproblemowo wykonywać swoje obowiązki, nie obawiając się szkód wyrządzonych przez niskie temperatury, niezależnie od tego, czy praca odbywa się na otwartej przestrzeni, czy w pomieszczeniu zamkniętym.

Rękawice robocze ocieplane – nieprzemakalne i wodoszczelne materiały dla wysokiego komfortu pracy

Aby rękawice robocze ocieplane skutecznie pełniły swoje zadanie, powinny odznaczać się odpowiednią jakością, przekładającą się na bardzo dużą wytrzymałość - jest to, ni mniej, ni więcej gwarancja bezpieczeństwa i ochrony rąk. Dlatego też muszą być wykonane jak najlepszych materiałów. Spośród nich świetnie sprawdza się skóra. Ze skórzanych rękawic korzystać można przez dowolnie długi czas pod warunkiem odpowiedniej ich konserwacji. Rękawice ochronne za skóry idealnie nadają się do prac monterskich, budowlanych, mechanicznych czy też ogrodniczych. Posiadają wysokie parametry izolacji termicznej.

Niezależnie od materiału, przy wyborze rękawic ocieplanych roboczych należy się kierować ich nieprzemakalnością i wodoszczelnością. Ochronią one dłonie nie tylko przed niskimi temperaturami, ale też przed wilgocią, zwiększając komfort pracy na równi z bezpieczeństwem.

Rękawice robocze zimowe – ocieplane rękawiczki gwarantujące pełną izolację termiczną

Zagwarantowanie odpowiedniego komfortu termicznego - przekładającego się na bezpieczeństwo oraz stan zdrowia pracownika - jest jedną z najważniejszych funkcji odzieży roboczej ochronnej, w tym oczywiście rękawic. Niezależnie od tego, czy praca odbywa się w wysokich, czy w niskich temperaturach, każda część ciała osoby wykonującej swoje obowiązki zawodowe musi być chroniona. Rękawice robocze zimowe to znakomity wybór dla pracujących w zimie, kiedy to zmagać się trzeba nie tylko z chłodem i mrozem, ale też z opadami śniegu bądź śniegu z deszczem. Dzięki ociepleniu, dłoniom pracownika zapewniony zostanie optymalny komfort termiczny, nawet, jeśli będzie musiał pracować w ekstremalnych warunkach.

 

Rękawice gumowe ocieplane – wytrzymałość i funkcjonalność dla maksymalnej ochrony dłoni

Oprócz niskich i wysokich temperatur, rękawice ochronne powinny zapewniać osłonę również przed szkodliwymi substancjami, wyładowaniami elektrostatycznymi czy urazami mechanicznymi. To, jak wywiązują się z tego działania, zależy od ich odporności i wytrzymałości, te natomiast są pochodną zastosowanych materiałów. Do wykonywania niektórych prac idealnie nadają się rękawice gumowe ocieplane. Zapewniają wysoki komfort termiczny, do tego dochodzi wysoka trwałość tej odzieży. Rękawice takie są bardzo wygodne, a zarazem gwarantują maksymalny możliwy do osiągnięcia poziom ochrony dłoni.

Rękawiczki robocze na zimę – ciepłe rękawice dla trudnych i wymagających warunków pogodowych

Wprawdzie klimat się ociepla, lecz zimy wciąż bywają śnieżne i mroźne. Praca w zimowych warunkach jest z reguły trudna i wymagająca, toteż dobra odzież robocza jest niezbędnym elementem wyposażenia. Obowiązkową jej częścią są ciepłe rękawice. Umożliwiają one pracę w każdych warunkach pogodowych, gwarantując jednocześnie wygodę i zachowanie pełnej sprawności manualnej.

Często zadawane pytania

Czym charakteryzują się rękawice ocieplane?

Rękawice ocieplane to specjalistyczny rodzaj odzieży roboczej, który zapewnia ochronę dłoniom pracowników w niskich temperaturach. Wykonane są z materiałów o wysokiej izolacji termicznej, które chronią przed mrozem i zimnem. Dzięki temu pracownik może wygodnie i bezproblemowo wykonywać swoje obowiązki, nie obawiając się szkód wyrządzonych przez niskie temperatury.

Gdzie mogę znaleźć rękawice robocze ocieplane?

W sklepie DawpolBHP oferujemy szeroki wybór rękawic roboczych ocieplanych. Są one niezastąpione podczas pracy w niskich temperaturach, chroniąc dłonie przed mrozem i zimnem. Nasze rękawice robocze ocieplane są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają optymalny komfort i bezpieczeństwo.

Jakie rękawice robocze zimowe powinienem wybrać?

Wybór rękawic roboczych zimowych zależy od warunków pracy. W sklepie DawpolBHP oferujemy różne modele, które są odporne na ścieranie i rozdarcia, a także zapewniają pełną izolację termiczną. Nasze rękawice robocze zimowe gwarantują optymalny komfort termiczny, nawet w ekstremalnych warunkach.

Rękawice ocieplane

Rękawice ocieplane