Indeks: Buty X250 Fluo

Marka: ART.MAS

Buty X250 FLUO

Półbut, cholewka wykonana z materiałów tekstylnych. Miękka podeszwa. Elementy w kolorze zielonym fluorescencyjnym

Cena 59,99 zł
Więcej
Dostawa w ciągu 1 - 3 dni
Wszystkie bestsellery
  • Przelewy24

    Przelewy24

Aktywne filtry

Środki ochrony osobistej dla zabezpieczenia pracownika podczas wykonywania zadań służbowych

Myśląc o ochronie osobistej w trakcie pracy, z reguły na myśl przychodzą nam takie elementy wyposażenia, jak odpowiednie obuwie robocze oraz odzież BHP. To oczywiście istotne elementy, które jednak nie pokrywają w całości wymogów związanych z odpowiednim zabezpieczeniem pracownika podczas realizowanych obowiązków służbowych.

Musimy pamiętać także o środkach dodatkowych, które są nie mniej istotne - odblaskowe taśmy, apteczki pierwszej pomocy czy środki dezynfekujące, gdy wykonywane procesy tego wymagają. W ofercie Dawpol BHP znajdziemy bardzo szeroką ofertę środków ochrony osobistej, które zapewnią pełną ochronę pracownika bez względu na wyzwania, które czekają go podczas pracy.

Środki ochrony indywidualnej – inwestycja w bezpieczeństwo w każdym miejscu pracy

Artykuły ochrony osobistej mają jeden nadrzędny cel - chronić zdrowie pracowników i przeciwdziałać ryzyku odniesienia jakichkolwiek obrażeń podczas tych czynności, które z punktu widzenia przepisów BHP mogą być niebezpieczne. Jak wcześniej wspomniano, odzież i obuwie to podstawowy element odzieży BHP, jednak nie możemy również zapomnieć o ochronie oczu, uszu, rąk, twarzy i głowy. Dlatego też wszelkiego rodzaju hełmy, kaski, okulary ochronne, nakolanniki, naramienniki i słuchawki ochronne każdorazowo powinny być wykorzystywane, gdy specyfika procesu tego wymaga.

W przypadku odzieży, jak i ŚOI BHP, priorytetem jest jakość. Dawpol BHP zapewnia dostęp do produktów uznanych na rynku producentów, którzy projektują i produkują sprzęt ochrony osobistej z myślą właśnie o zdrowiu naszej kadry.

Sprzęt ochrony osobistej – skuteczne artykuły ochronne dostosowane do wielu sytuacji: ochrona głowy, twarzy, kolan

Każdy proces, czy to realizowany w ramach działań wykonywanych przez firmy produkcyjne, przemysłowe, czy budowlane muszą być przede wszystkim przeanalizowane pod kątem potencjalnych zagrożeń, których może doświadczyć pracownik.

Szczególnie istotne jest, by zapewnić pracownikom optymalną ochronę głowy oraz wzroku. Procesy spawalnicze, które obfitują w gorącą temperaturę, niekontrolowane odpryski gorącego metalu i iskry stanowią, książkowy przykład tego, jak bardzo ochrona wrażliwych miejsc takich jak wzrok jest konieczna. Nie zapominajmy także o budowlańcach, którzy często pracują na wysokości, a ryzyko upadku może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu. Dlatego też do środków ochrony osobistej zaliczają się między innymi takie produkty jak nakolanniki, naramienniki czy nagolenniki.

Unikalne środki ochrony indywidualnej BHP: ochrona wzroku, słuchu, dróg oddechowych na najwyższym poziomie

Dawpol BHP specjalizuje się w sprzedaży profesjonalnych, dopasowanych do wyzwań nowoczesnych procesów przemysłowych produktów ochrony indywidualnej, które pozwolą na bezpieczne realizowanie obowiązków na każdym stanowisku pracy.

W ramach szerokiego asortymentu sklep oferuje także produkty spełniające istotną funkcję w ochronie uszu, czy wzroku i dróg oddechowych. Słuchawki, zatyczki do uszu, specjalne gogle i kaski, a także specjalne maski chroniące przed pyłem i niebezpiecznymi gazami - to tylko jedne z licznych elementów asortymentu BHP, które mogą skutecznie zabezpieczyć pracownika przed ryzykownymi czynnikami zewnętrznymi.

Artykuły ochrony osobistej – rodzaje i kategorie środków ochrony indywidualnej

W procesie doboru środków ochrony osobistej najważniejsze jest, by podążać nie tylko za trendami, ale przede wszystkim za regulacjami ujętymi w przepisach bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pełnego kompletu odzieży i akcesoriów BHP, które są wymagane ze względu na ryzyka stanowiskowe obecne w danym procesie produkcyjnym czy przemysłowym.

By jednak inwestycja ta nie stanowiła zbyt dużego obciążenia w firmowym budżecie, warto dokonać zakupów całego zestawu środków ochrony osobistej na Dawpol BHP, który zapewnia dostęp do wszystkich rodzajów i kategorii ŚOI, takich jak ochrona kończyn, ochrona twarzy, ochrona głowy, ochrona dróg oddechowych i wiele innych.

Ochrona BHP to nie tylko dzież i obuwie. To również dodatkowe wyposażenie pracownika lub stanowiska pracy oraz jego właściwe oznakowanie. Do tego celu służą różnego rodzaju taśmy odblaskowe, zabezpieczające i ostrzegawcze. W razie doraźnej pomocy miejsce pracy powinno być wyposażone w apteczki pierwszej pomocy, środki do dezynfekcji osobistej. Torby robocze to coraz częściej niezbędny atrybut pracownika, w niej zmieści niezbędne podstawowe narzędzia, jak również przedmioty osobiste tak aby zadbać o dobrą organizację miejsca pracy. Ochrona BHP to również środki higieny osobistej, ręczniki, pasty do mycia czy żele myjące.

Często zadawane pytania

Jakie są podstawowe elementy środków ochrony osobistej?

Podstawowe elementy środków ochrony osobistej to odzież BHP i obuwie robocze. Jednak istnieje wiele dodatkowych środków, takich jak odblaskowe taśmy czy apteczki pierwszej pomocy, które zapewniają pełną ochronę podczas pracy.

Gdzie mogę znaleźć unikalne środki ochrony indywidualnej BHP?

Unikalne środki ochrony indywidualnej BHP, dostosowane do różnych sytuacji, można znaleźć w ofercie DawpolBHP. Znajdziesz tam wysokiej jakości produkty, takie jak hełmy, okulary ochronne, nagolenniki i wiele innych, które zapewnią skuteczną ochronę pracownika.

Jakie są dostępne kategorie środków ochrony osobistej w hurtowni DawpolBHP?

W asortymencie DawpolBHP znajdziesz różnorodne kategorie środków ochrony osobistej. Obejmują one ochronę kończyn, twarzy, głowy, dróg oddechowych i wiele innych. Dzięki temu masz pewność, że znajdziesz odpowiednie produkty, spełniające wymagania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy.